O Nas

Firma ProBiotics Polska Magdalena Górska swoją działalność rozpoczęła 14 stycznia 2006 roku pod nazwą EM-WORLD Polska Magdalena Górska w oparciu o wpis do ewidencji działalności gospodarczej nr 557/2006 w Urzędzie Gminy Brudzew a od dnia 28 grudnia 2009 r nazwa firmy została zmieniona na ProBiotics Polska Magdalena Górska (PBP). Siedziba położona jest w centralnej Polsce w odległości 10 km od Autostrady A2 Warszawa – Poznań.

Firma wytwarza:
preparaty mikrobiologiczne zawierające probiotyki dla rolnictwa, w tym również probiotyczne fermenty dla zwierząt jako mieszanki paszowe uzupełniające, a także preparaty do rewitalizacji środowiska, środki czystości i suplementy diety. Wszystkie preparatyt wytwarzane są z naturalnych komponentów, bez dodatków syntetycznych. Nie zawierają GMO, nie mają okresu karencji ani prewencji. Są w pełni biodegradowalne i w miejscu zastosowania oddziaływują rewitalizująco na dany ekosystem.

Od 2013 roku ProBiotics Polska posiada nowoczesną Wytwórnię do wytwarzania fermentów probiotycznych, ProBiotics Polska jest właścicielem wynalazków i znaków towarowych i posiada znaczne doświadczenie w realizacji projektów B+R. Szereg takich projektów prowadzony jest z Uczelniami Wyższymi i wyspecjalizowanymi Instytutami. Współpracujemy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu, Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego z Warszawy, Instytutem Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach, Instytutem Medycyny Wsi w Lublinie (Zakład Alergologii i Zagrożeń Środowiskowych Zakład Bezpieczeństwa Wody i Gleby), Instytutem Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego PAN w Lublinie, Instytutem Ogrodnictwa w Skierniewicach, Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu, Instytutem Badawczym im. D.M. Chłapowskiego Sp. z o.o. i wiele innych. Know how pozyskane z USA i udoskonalone przez ProBiotics Polska zostało nazwane w Polsce Probiotechnologią do wytwarzania probiotyków, co było przedmiotem kredytu technologicznego zrealizowanego przez ProBiotics – więcej poniżej.

ProBiotics prowadzi szereg projektów badawczych, których celem jest opracowywanie technologii, metodyk opartych na naturalnych wyrobach i komponentach z wiodącą rolą kompozycji pożytecznych mikroorganizmów. Zgodnie z założeniem, że „Natura stanowi wzorzec dla zrównoważonego środowiska” proponujemy wykorzystanie naszej ProBiotechnologii i innych technologii opartych na naturalnych procesach zachodzących w środowisku.
PBP jest również członkiem – założycielem Polskiej Izby Technologii i Wyrobów Naturalnych PITiWN www.pitiwn.pl

 

Firma z sukcesem zrealizowała 3 projekty z udziałem środków unijnych:

  1. W latach 2012-2013 – projekt inwestycyjny/ kredyt technologiczny w ramach POIG 4.3. „Wdrożenie ProBioTechnologii do produkcji probiotyków”, projekt poprzedzony wykonaniem prac B+R.
  2. W latach 2012-2015 – projekt badawczy w ramach POIG 1.4. „Przygotowanie i implementacja prototypu kultur bakteryjnych do paszy dla poprawy zdrowotności i wyników produkcyjnych brojlerów”.
  3. W roku 2016 – projekt badawczo-rozwojowy – Opracowanie i wdrożenie metody rekultywacji jezior i ochrony wód powierzchniowych w oparciu o naturalne technologie biologiczne wykorzystujące pożyteczne mikroorganizmy.” Projekt B+R planowany do realizacji w ramach Programu GEKON dofinansowanego ze środków publicznych w konsorcjum 3 partnerów: Mikronatura Środowisko sp. z o.o. – lider projektu / Poznań, Probiotics Polska Magdalena Górska / Bratuszyn, Instytut Techniki Budowlanej / Warszawa.

Z końcem 2017 roku Firma ProBiotics sfinalizowała projekt pt. „Phytoremediation driven energy crops production on heavy metal degraded areas as local energy carrier” w ramach VII Programu Ramowego UE. Projekt realizowany jest w konsorcjum 6 partnerów z 3 krajów: 3 przedsiębiorstw: ISPE (Rumunia), Probiotics (Polska) i VITA34 AG (Niemcy) i 3 jednostek naukowych Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych (Polska), HMGU (Niemcy) i Uniwersytet Śląski SUT (Polska).

Firma posiada liczne certyfikaty, nagrody i wyróżnienia, które są opublikowane na stronie www.probiotics.pl. Wysoką jakość świadczonych przez Wnioskodawcę produktów i usług potwierdza posiadany certyfikat jakości ISO9001 z zakresu opracowywania składu, produkcji i konfekcjonowania probiotyków, nr CBCS CS/9/22/15/B/24/01.